Nowy samochód dla potrzeb PSM w Mielcu

Kolejnym sukcesem domykamy rok 2015. Oto 30 grudnia 2015 roku po wieloletnich staraniach szkoły zakupiony został nowy samochód dla potrzeb Uczniów, Nauczycieli i Pracowników PSM w Mielcu. Jako placówka artystyczne często uczestniczymy w działaniach, które wymagają mobilności, a podróże po naszym regionie, kraju, a nawet po Europie nie należą do rzadkości.  Uczestniczymy w specjalnych makroregionalnych i ogólnopolskich przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej weryfikujących umiejętności naszych uczniów, jeździmy na koncerty i festiwale. Jeździmy na seminaria i kursu doskonalące. Uczestniczymy od lat w tzw.  ”KULTURZE DOSTĘPNEJ”, czyli prowadzimy szeroko rozumianą edukację muzyczną naszego społeczeństwa począwszy od najmłodszych naszych odbiorców, a skończywszy na seniorach. Koncertujemy dla instytucji, organizacji społecznych, przedszkoli, szkół i jesteśmy wciąż otwarci na wszelkie formy pokazywania naszej działalności dla wszystkich zainteresowanych.

Potrzeby transportu zawsze były ważne, lecz nie było odpowiednich środków finansowych. Szkoły nie było stać na ryzyko kupna starego samochodu, więc wart było poczekać, by mieć środek transportu, który mamy nadzieję posłuży długie lata.

Na zakup samochodu wystaraliśmy się o przychylność wielu instytucji i osób prywatnych. Szczególnej pomocy doświadczyliśmy ze strony: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Warszawy, Centrum Edukacji Artystycznej z Warszawy, Posła na Sejm RP Krystyny Skowrońskiej, Radnych Miasta Mielca, Prezydenta Miasta Mielca Daniela Kozdęby i Wiceprezydenta Miasta Mielca Jana Myśliwca, Rady Rodziców przy Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia, im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu i wielu innych osób za co serdecznie dziękujemy.

Samochód jest już do dyspozycji. Kierowca z pełnymi uprawnieniami jest również dyspozycji. Nie zawsze są środki na zakup paliwa, choć pojawiają się „pierwsze jaskółki” czyli osoby deklarujące pomoc w tym zakresie. Zapraszamy chętnych do włączenia się w sponsoring dla naszej szkoły, a tym samym dla naszych młodych artystów i ich mistrzów – instrumentalistów na ewentualnie zakupy paliwa. Tylko w takim przypadku możemy powiedzieć, że „MAMY SAMOCHÓD I NIE ZAWAHAMY SIĘ GO UŻYĆ:)” Jesteśmy i będziemy bardzo wdzięczni za każdą pomoc.

Z poważaniem. Niskie ukłony.

Ryszard Kusek