Co remontujemy Panie Dyrektorze?

Szanowni Rodzice,

Drodzy Uczniowie.

W naszej szkole trwają remonty już od kilkunastu lat. Są one trochę uciążliwe dla nas wszystkich, ale niestety konieczne dla szkoły, aby była nie tylko nowoczesna, ale przede wszystkim aby mogła ona sprawnie funkcjonować służąc społeczności szkolnej. Trwają one tak długo, ponieważ przez te kilkanaście lat środki finansowe (z różnych źródeł) są przyznawane stopniowo, ale co cieszy  -  systematycznie.

Nowo wybrana Rada Rodziców na pierwszym posiedzeniu zadała mi pytanie, na które odpowiedzią zainteresowanych będzie cześć rodziców i uczniów:

„Co remontujemy Panie Dyrektorze?”.

Postanowiłem więc podzielić się z Państwem informacjami dotyczącymi właśnie tych kwestii.

W tym roku otrzymaliśmy największe od lat wsparcie z  Programów Operacyjnych Infrastruktura Szkolnictwa Artystycznego MINISTERSTWA KULTURY i DZIEDZICTWA NARODOWEGO. Kolejną instytucją, która nas wspomogła w naszych działaniach jest Centrum Edukacji Artystycznej z Warszawy. Swój wkład również dołożył Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków z Przemyśla, oraz Starostwo Powiatowe z Mielca. W tym miejscu chciałbym podkreślić fakt, że środki gromadzone na funduszu pomocy szkole Rady Rodziców nie były i nie są wykorzystywane do prac remontowych w naszej szkole.

W wakacje odbyły się dwa przetargi i to od wakacji właśnie trwały niezwykle pracochłonne i skomplikowane prace osuszające w podpiwniczeniach szkoły. Remontowana była klatka schodowa, korytarze i wszystkie pozostałe pomieszczenia. W podpiwniczeniach szkoły będzie funkcjonować sala rytmiki i prób orkiestr, dwie sale perkusji, biblioteka, archiwum i magazyn instrumentów muzycznych. Montowana jest nowa instalacja elektryczna, nowoczesny system rekuperacji powietrza, instalacja CO. Przebudowywana i remontowana jest kotłownia. Stary wysłużony kocioł będzie wymieniony na dwa nowoczesne (mam nadzieję oszczędniejsze) kotły z zamkniętą komorą spalania.

Równoległe prace trwają od wakacji również przy renowacji elewacji szkoły. Remontowana jest ściana od podwórza szkoły. Wkrótce prace przeniosą się na pozostałe ściany. Oby pogoda dopisywała!

Niech ogrom prac pokażą te zdjęcia zrobione na przełomie sierpnia i września 2013 r.

Cieszy mnie również fakt, że udało się przekonać do naszego pomysłu MKiDN, by zbudować w szkole nowoczesne studio nagrań. Wygospodarowaliśmy dwa pomieszczenia: jedno na studio nagrań, a drugie na tzw: reżyserkę. Pozyskane zostały również niemałe środki na nowoczesny sprzęt, niezbędne wyposażenie by pomieszczenia były funkcjonalne i użyteczne. Pozyskane są również środki na sprzęt audio – video, by ważniejsze wydarzenia w życiu muzycznym szkoły przekazać on-line zainteresowanym odbiorcom.

To nie wszystko, bowiem wkrótce w szkole powstanie bogato wyposażona sala multimedialna z nowoczesnymi komputerami, tablicą multimedialną i innymi urządzeniami (m. in: klawiatury midi, edytory tekstu nutowego i inne) wspomagającymi proces nauczania.

Oczekujemy z niecierpliwością również na dostarczenie blisko 100 nowych instrumentów muzycznych, które zaspokoją potrzeby szkoły (mam nadzieję) na najbliższe kilkadziesiąt lat?.

Bardzo proszę wszystkich o cierpliwość i wyrozumiałość.

Ukłony

Ryszard Kusek