Starostwo Powiatowe kolejny raz wspiera Szkołę

W dniu 29 czerwca 2011 roku miało miejsce uroczyste podpisanie umów z beneficjentami dla których wsparcia finansowego udzieliło Starostwo Powiatowe w Mielcu. Wsparcie to jest przeznaczone dla prac budowlanych obiektów zabytkowych w Mielcu i powiecie mieleckim. Jednym z beneficjentów takiej pomocy była nasza Szkoła, która otrzymała 20 000 złotych na wsparcie kolejnego etapu remontu zabytkowego budynku.

Wprawdzie główne wsparcie naszych działań budowlanych pochodzi od Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego, oraz z Centrum Edukacji Artystycznej z Warszawy, ale każda pomoc nawet ta symboliczna stanowi niezwykły zastrzyk finansowy, który pozwoli doprowadzić  ten niezwykle urokliwy budynek, w którym mieści się nasza Szkoła do bezpiecznego użytkowania i pięknego wyglądu. Wsparcie to jest tym cenne, że otrzymane od pracowników urzędu, któremu leży na sercu pomoc i życzliwość do działań nie tylko artystycznych naszej Szkoły, ale również restauratorskich w naszym zabytkowym budynku.

Oprócz wspomnianej pomocy ze strony Starostwa Powiatowego w Mielcu pozyskaliśmy znaczne środki z Programów Operacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz pokaźne środki z dotacji Centrum Edukacji Artystycznej z Warszawy. W obecne wakacje gdy młodzież i nauczyciele odpoczywają prowadzone będą prace budowlane: wybudowane zostaną schody na piętro budynku, ocieplony zostanie dach, wybudowane i wyciszone zostaną ścianki działowe pod przyszłe pomieszczenia dydaktyczne. Prowadzone będą również prace wodno – kanalizacyjne. Zbudowana zostanie nowoczesna wentylacja pomieszczeń. To niektóre z prac, których termin oddania przewidziany jest na 16 września 2011 roku.

Dziękujemy Staroście Panu Andrzejowi Chrabąszczowi, Wicestaroście Panu Andrzejowi Bryle, ale również Dyrektorowi Stanisławowi Tomzie, Inspektorowi Władysławowi Walasowi, dyrektorowi Jerzemu Skrzypczakowi, jak również całej komisji przyznającej wspomniana dotację.

Za wszelka pomoc dla naszej Szkoły Serdecznie dziękujemy

Zobacz zdjęcia

Fot. R. Osmola / Powiat Mielecki